CMS.IDEMA

Instalacja :

Po rozpakowaniu należy wgrać wszystkie pliki na serwer. Dostęp do panelu administracyjnego "www.twojastrona.pl/adm" hasło i login: admin.

Instalacja szablonu:

Szablon zawiera pliki: page.html oraz katalog z szablonem. Plik page.html należy przekopiować do katalogu głównego. Katalog z szablonem umieszczamy w katalogu "templates". W opcjach administratora pojawi się możliwość wyboru nowego szablonu.

CMS.idema administracja :

Dodaj nowy wpis - pozwala na dodanie nowego wpisu. Pole 'pozycja menu' oznacza, że artykuł bedzie dostępny z pozycji 'menu'. Pole 'widoczny' oznacza, że artykuł  będzie widoczny na stronie. Tagi dla artykułu można oddzielić przecinkiem.
Artykuły - wyświetla wszystkie dostępne artykułu. Pozycja menu oznacza, że artykuł jest widoczny w pozycji menu na stronie. Pozycja 'widoczny' oznacza, że artykuł jest wioczny.
Edytor
- pozwala na edycje pliku css oraz page.html
Konfiguracja - konfiguracja strony. Opis strony title, adres email potrzebny w przypadku odzyskania dostępu do panelu admina.. W pozycji 'szablon strony' możliwość wyboru szablonu css dla strony,  warunkiem jest umieszczenie szablonu css w katalogu o takiej samej nazwie (templates/nowycss/nowycss.css). 

page.html dostęne funkcje :

{articlesNr($nr,title, content)} - wyświetla artykuł oznaczony wpisem '$nr'. Pozostałe dwie dane nie muszą występować jednocześnie, artykuł nie musi być oznaczona jako widoczny.. Przykład: wisując {articlesNr(3,title)} pokaże się sam tytuł trzeciego artykułu. Wisując {articlesNr(2,title, content)}wyświetli się tytuł wraz z treścią artukułu o id2.Rozwiązanie dedykowane na trwały element strony np. stopkę lub logo.

{menu}- wyświetla menu, w pliku css można jego układ dowolnie modyfikować (pionowo, poziomo itp).

{title} - wyświetla tytuł aktualnego artykułu.

{content} - wyświetla treść aktualnego artykułu

{tags} - wyświetla tagi danego artykułu

{tagsAll} - wywietla wszystkie dostępne tagi.

{dataArticle} - wyswietla datę utworzenia arykulu lub jego ostatniej modyfikacji.

file.css dostępne funkcje :

Arkusz styli dla pliku page.html można w nim ustawić wszystkie style dla własnej strony.

Strony

polecamyNumerki do szatniróżnej wielkości

dobry stomatolog wrocławzaprasza na wizytę